poniedziałek, 2 listopada 2015

DYI: ozdabiamy wsuwkę!

Wsuwki i spinki do włosów przydają się zawsze. Są uniwersalne, bo mogą je nosić osoby zarówno z długimi jak i krótkimi włosami :) Ozdobienie jej powinno Wam zająć około 30minut.


Do naszej dzisiejszej pracy potrzebować będziemy:
- wsuwkę do włosów
- 5 kryształków o wielkości około 5mm
- 5 kryształków o wielkości około 4mm
- 10 koralików drobnych 11/o
- żyłka

No to zaczynamy!

Na żyłkę nawlekamy naprzemiennie pięć kryształków 5mm i pięć koralików drobnych.

Przeciągamy żyłkę przez pierwszy koralik i całość ściągamy, tak aby utworzył nam się pięciokąt. Na obie żyłki nawlekamy jeden kryształek 4mm.


Następnie na jedną z żyłek nawlekamy pięć drobnych koralików.


Tę samą żyłkę, na której mamy nawleczone drobne koraliki przeciągamy ponownie przez pierwsze dwa koraliki, aby uformować środek wzoru.
 

Otrzymany w ten sposób okrąg przesuwamy w kierunku małego kryształka. Drugi koniec żyłki przeciągamy przez jeden drobny koralik w przeciwną stronę niż drugi koniec żyłki.


Zaczynamy pracę nad górną częścią naszego oczka. Na jedną z końców żyłki nawlekamy kryształek 4mm, po czym przechodzimy żyłką, przez najbliższy drobny koralik w naszej podstawie oczka.


Żyłką przechodzimy ponownie przez ten sam kryształek 4mm oraz drobny koralik 11/o tak aby żyłka wychodziła z kolejnego koralika drobnego 11/o w naszym górnym okręgu. Czynność powtarzamy, aż dodanych zostanie łącznie pięć kryształków 4mm.


W ten sposób uformowało nam się oczko :) Oba końce żyłki przeciągamy przez koraliki tak, aby można było je swobodnie skrzyżować i zrobić pętelkę. Całość przytwierdzamy do wsuwki poprzez kilkukrotne przewiązanie je do spinki. Związujemy i przyklejamy węzeł pod spinką. 
Ozdabiając wsuwki możemy kombinować z różnymi rodzajami i wielkościami koralików. Powodzenia!

1 komentarz:

  1. Super DYI jak dla takiego laika jak ja w tej dziedzinie. Mam trochę koralików. Na pewno spróbuję i będzie to moja pierwsza próba wiązania. :) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

dziękujemy, że jesteś z nami :) - DT PC

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...