wtorek, 7 stycznia 2014

Trochę inaczej.

Nawiązując do tego, co powiedziałam w "wywiadzie" w poprzednim poście, chciałabym Was zachęcić do pokombinowania trochę, do mieszania technik czy wykorzystania materiałów w sposób inny niż ich główne przeznaczenie.
Moimi ulubionym technikami są decoupage i scrapbooking; naturalnym więc jest, że często mieszam właśnie te dwie techniki. Np. mając pod ręką piękne papiery scrapowe i klej do decoupage oklejam nimi wszystko co popadnie.

Np. drewniane świeczniki


pudełka czy nawet niewielkie mebelki


Wystarczy papier lekko namoczyć (jest gruby, dzięki temu zmięknie), przykleić na całej powierzchni dowolnym klejem jaki mamy pod ręką, a po wyschnięciu polakierować lakierem do drewna. Proste prawda?

A tutaj pokażę Wam pomysł na jeszcze prostsze (choć mniej trwałe) zdobienie. W tym przypadku ozdoba była sezonowa, nie zależało mi na je trwałości. Owinęłam więc papierem słoik i szklane świeczniki przyklejając je tylko taśmą dwustronną, bez lakierowania.

.Zapewne same jak się zastanowicie, znajdziecie więcej sposobów na ciekawe użycie papierów, niekoniecznie do tradycyjnego tworzenia kartek, notesów czy scrapów. Może nam napiszecie? I wpadnijcie jeszcze w tym tygodniu, ogłosimy nowe, ciekawe wyzwanie :)

4 komentarze:

 1. klej do decoupage'u?na mokry czy suchy papier?
  dzięki za pomysł!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę przyznać, że ja tymi drewnianymi świecznikami zainspirowałam się jak tylko pokazałaś je na swoim blogu... i dziś nareszcie przywiozłam sobie z IKEI kilka drewnianych drobiazgów do oklejenia ;)))
  Dziękuję za pomysły i podpowiedzi! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Skrzyneczki the best :-) pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń
 4. hubko - tak jak napisałam, papier najlepiej najpierw zmoczyć (potem nadmiar wody osączyć np. ręcznikiem papierowym); namoczony jest miękki i lepiej przylega do oklejanego przedmiotu; klej może być inny - np. wilkol czy klej introligatorski
  :)

  OdpowiedzUsuń

dziękujemy, że jesteś z nami :) - DT PC

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...