piątek, 29 maja 2015

DIY: bransoletki z recyklingu

Czy też tak macie jak ja, że wraz z nadejściem coraz cieplejszych dni nabieracie ochoty na obwieszenie się masą kolorowej biżuterii? Jeśli tak, to podsuwam Wam pomysł jak łatwo wykonać nową biżuterię z materiałów z odzysku, wpisując się dodatkowo w eko-trend ;)


Potrzebne nam będą: 
- stare, nienoszone koszulki, ubrania albo resztki materiałów
- niepotrzebne, okrągłe bransoletki,  
- nożyczki  i ... odrobina wyobraźni:)

Zaczynamy!

Pozyskaną ze starych koszulek dzianinę tniemy na paseczki (tniemy wzdłuż szerokości koszulki). Paski nie muszą być równe, a ich szerokość zależy od naszej woli. Kiedy mamy gotowe paski (mój ma 50 cm długości) wystarczy złapać je za końce i rozciągnąć. Dzianina, dzięki swoim właściwościom, zwinie się nam do środka, chowając brzegi.  Taki "zrolowany" pasek zaczynamy owijać dookoła bransoletki. Trzymamy cały czas końcówkę, aby nam nie uciekła. Owijamy, owijamy... Na zakończenie wystarczy związać końce na supełek (albo zszyć) i gotowe!
Odcinamy wystające końcówki i możemy cieszyć się nową bransoletką. 


Bransoletki możemy dodatkowo ozdabiać wstążeczkami, oplatać sznurkami czy muliną - w ten sposób łatwo zamaskujemy miejsce złączenia materiału albo ukryjemy fakt, że ucięty pasek materiału okazał się za krótki ;) 

Co powiecie na takie wykorzystanie "odpadów"? 
Pozdrowienia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

dziękujemy, że jesteś z nami :) - DT PC

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...