wtorek, 7 kwietnia 2015

Akcja: setki słoni dla dzieciaków!

Czy istnieje dla rękodzielnika coś milszego niż myśl, że owoce pracy jego rąk wystarczą, by tak po prostu dać komuś radość i przynieść pomoc? Chyba nie :) Raz na jakiś czas nadarzają się okazje, by zadziałać rękodzielniczo w słusznej sprawie. Obecnie trwa akcja „Setki słoni dla dzieciaków” prowadzona przez fundację Słonie na Balkonie, której celem jest zbiórka pluszowych słoników na rzecz Szpitala Psychiatrycznego w Łodzi. Założenie: każdy podopieczny otrzyma swojego słonika na szczęście. Stąd zrozumiały apel: potrzeba setek, SETEK słoni! Co Wy na to? To dopiero wyzwanie!

Organizatorzy przygotowali dla nas szablon z dwoma różnymi wykrojami (KLIK), z kolei u Adeli znajdziecie instruktarz jak takiego słonika wykonać (KLIK). Przekonacie się szybko, że słoniki są proste i niewielkie! Po uszyciu mają ok. 12x14 cm, są wielkości dłoni – można je śmiało uszyć ze skrawków, a co wytrwalsi mogą uszyć je ręcznie. Ja uszyłam niemalże hurtem 7 słoników. Szycie charytatywne daje zupełnie inną motywację do działania i nie umiem  nigdy zatrzymać się na jednej sztuce :)


Myślę, że ta i podobne akcje nie powinny być nam obojętne. Dla przykładu: dzięki takim zrywom kilka lat temu obdarowano najmłodszych podopiecznych gdańskiej Onkologii kolorowymi poduszeczkami. Stworzenia zabawki jest dla nas tak naprawdę często chwilą relaksu, sposobem na wykorzystanie niepotrzebnych skrawków materiałów, zabawą – dla chorego dziecka to stanowczo coś więcej.

Dodatkowo można też wziąć udział w konkursie – nagrodą główną jest maszyna do szycia. Ponadto 15 zwycięskich słoników zostanie przeznaczone na licytację. Do końca akcji zostały niecałe 2 tygodnie.  Zabawki powinny dotrzeć do fundacji do 20 kwietnia, by później trafić do małych rączek. 

Szczegóły akcji i konkursu: KLIK.
Słoniki należy przesyłać na adres fundacji: ul. Gdańska 90, lok 3-1, 90-508 Łódź.


Drogie Crafterki  - pomożecie? Każdy, każdy  słonik się liczy! 
Zachęcam - satysfakcja murowana :)

1 komentarz:

  1. Świetny pomysł:) Już rozpowiedziałam po znajomych a jutro sama spróbuję coś stworzyć:)

    OdpowiedzUsuń

dziękujemy, że jesteś z nami :) - DT PC

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...