sobota, 23 stycznia 2016

Craftowe CV - Teresa StajnkeWitam Was w naszej trzeciej odsłonie Craftowego CV. Dzisiaj przed Wami Teresa Stajnke :)

1.      W craftowym świecie znana jestem jako Steresa

2. Moje prace znajdziecie…

2.  W życiu codziennym jestem żoną, mamą i babcią, obecnie nie pracuję zawodowo i zajmuję się prowadzeniem domu i wychowaniem syna.

4. Swoją przygodę z rękodziełem rozpoczęłam 9 lat temu od udziału w warsztatach decoupagu. Potem zajęłam się kartkowaniem. Przez dwa lata prowadziłam swój sklepik internetowy, w którym sprzedawałam swoje prace. Przez kolejne lata uczułam się nowych technik. Obecnie współpracuję z Galerią Niespodzianki w Wejherowie.

5. Moje ulubione dziedziny/techniki rękodzielnicze to quilling, scrapbooking, decoupage.

6. Jedna z najwcześniejszych prac, które pokazałam „światu” to
obrazek z własnoręcznie ususzonymi ziołami

7. Craftuję, bo to kocham, wypoczywam przy tym, poznaję nowych ludzi i nowe techniki. 

8. Jak wygląda Twoje miejsce pracy? Jeden z pokoi przeznaczyłam na pracownię. Panuje tu ciągle bałagan. Przez te wszystkie lata uzbierałam sporo rzeczy i mnóstwo przydasiów, nad którymi niestety  nie mogę zapanować.
 


9. Jeśli miałabym wymienić trzy rzeczy, bez których nie wyobrażam sobie craftowania to  musiałabym wymienić 4, a nie 3 - to igła quillingowa, nożyczki papier, klej :)

10. Najchętniej tworzę kartki quillingowe, i scrapbookingowe, ozdabiam przedmioty decoupage. Uczestniczę w wielu warsztatach i chętnie uczę się nowych technik. Ostatnio bardzo spodobał mi się powertex  to moja pierwsza praca w tej technice.


11. W swoich pracach najczęściej inspiruję się otaczającą przyrodą, haftem kaszubskim, pracami innych.

12. Moje trzy ulubione kolory to czarny, szary, czerwony.

13. Najlepszym sposobem na brak weny jest według mnie kilkudniowa przerwa i zajęcie się inną techniką oraz udział w warsztatach.

14. Moje marzenia związane z craftowaniem to - trochę więcej czasu na hobby i rożnego rodzaju warsztaty kreatywne. Chciałabym również, aby mój wnuk tak jak mój syn,  polubił zajęcia kreatywne i abyśmy wspólnie mogli tworzyć rożne rzeczy.

15. Moje trzy ulubione prace to... przez ostatnie  9 lat powstało mnóstwo prac, trudno wybrać mi 3 prace, które najbardziej lubię, ponieważ w każdą prace wkładam cząstkę siebie. Najczęściej wykonuję kartki , dlatego też pokażę  właśnie je. W wielu swoich pracach wykorzystuję własnoręcznie robione kwiaty. Najczęściej są to roże i inne motywy quillingowe oraz kwiaty z wycinanek wykrojnikowych. Od 4 lat wykorzystuję  w swoich pracach motywy quillingowe wzorowane na hafcie kaszubskim Tworzę kartki bardzo różne -  bogate i proste, wykorzystując własnoręcznie przygotowane elementy, jak również gotowe kwiaty, wycinanki , tusze, mgiełki itd.
  
 
 
16. Kiedy nie craftuję, lubię czytać książki podróżnicze i reportaże oraz spędzać czas z wnukiem i synem. 

17. Moje życiowe motto to                                                                                                             
Żyj z całych sił
I uśmiechaj się do ludzi
Bo nie jesteś sam
 

I tym optymistycznym elementem kończymy na dzisiaj. Miłego weekendu
Pozdrawiam

3 komentarze:

  1. Wspaniała osoba, pełna życzliwości, a przy tym utalentowana :) i perfekcyjna!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Tereso, miło o Tobie poczytać na PC! Twoja "pracownia" jest super , bardzo pozytywnie zazdraszczam takiej przestrzeni. a artystyczny bałagan tylko wzmaga twórczość :)

    OdpowiedzUsuń

dziękujemy, że jesteś z nami :) - DT PC

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...