środa, 7 października 2015

Craftowe ABC - #1 exploding box

Witamy Was serdecznie w naszym nowym cyklu, poprzez który chciałybyśmy zaprosić Was do wspólnej podróży poprzez meandry sztuki rękodzielniczej (w szerokim tego słowa znaczeniu). 
Pragniemy, by cykl, który dla Was przygotujemy, stał się nie tylko źródłem inspiracji czy podręcznym ABC'adłem Waszej wiedzy, ale również miejscem, w którym zechcecie nam towarzyszyć, współtworząc go razem z nami. Jeśli zatem są dziedziny i niejasne zakątki rękodzieła, które spędzają Wam sen z oczu lub też, którymi chciałybyście/chcielibyście podzielić się wśród szerszego grona odbiorców - czekamy na Wasze komentarze ;))) postaramy się zajrzeć wszędzie, by na łamach naszego pomorskiego bloga zaspokoić Wasze artystyczne potrzeby ;))))

Z racji mojego prywatnego "scrapoholizmu" pierwszy post chciałabym poświęcić jednej z form wchodzących w zakres szeroko pojętego scrapbookingu czy też cardmakingu. Exploding Box - bo o nim mowa, jest dość powszechnie wykorzystywaną formą "kartki"/pudełka, często pojawiającym się w ofercie współczesnych rękodzielniczek. Za jego pośrednictwem można nie tylko w zabawny i dość nietypowy sposób złożyć życzenia jubileuszowe/imieninowe/urodzinowe, przekazać gratulacje Młodej Parze, powinszować narodzin, ale również obdarować kogoś bliskiego niewielkim drobiazgiem, skrzętnie ukrytym we wnętrzu bajecznie zdobionego choć niepozornego (z racji swoich rozmiarów) pudełeczka...


Ich wnętrze stanowi niekiedy istny wehikuł, przenoszący obdarowanego w świat ukochanych drobiazgów... magiczny zakątek, wypełniony po brzegi ulubionymi sentencjami, wszelkiego rodzaju wspomnieniami/życzeniami/fotografiami... czy też łakociami (w przypadku boxów urodzinowych)... 
 Jak wykonać pudełeczko tego typu? Jednym z najprostszych rozwiązań, jest rozrysowanie/zbigowanie siatki pudełka na papierze scrapowym w formacie 30x30... po jej wycięciu - pozostaje nam już tylko dekoracja i wypełnienie wnętrza pudełka... Miłej zabawy ;))) 

Pozdrawiam Was gorąco,
Rudolph :)))

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

dziękujemy, że jesteś z nami :) - DT PC

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...