środa, 10 kwietnia 2013

SALIGIA ...

Serdecznie zapraszam na moją pierwszą wystawę zatytułowaną:

SALIGIA - "VII Grzechów Głównych" 

mijesce: LOFT, Gdańsk ul.Mlyńska 15
wernisaż: 18 kwietnia godz. 20.00

Wszyscy jesteście tam bardzo mile widziani - 
wstep wolny ... /wystawa potrwa do 31 maja/SALIGIA – to cykl siedmiu obrazów – aktów kobiecych – malowanych techniką mieszaną /olej, tempera, plakatówka/ na płótnie, przedstawiający VII Grzechów Głównych. 
Są to:
- PYCHA (Superbia)
- CHCIWOŚĆ (Avaritia)
- NIECZYSTOŚĆ (Luxuria)
- ZAZDROŚĆ (Invipia)
- NIEUMIARKOWANIE (Gula)
- GNIEW (Ira)
- LENISTWO (Acepia)

Tytuł cyklu wywodzi się od pierwszych liter łacińskich nazw grzechów głównych, tworzą one słowo SALIGIA. W średniowieczu termin ten odnosił się do nich wszystkich. 

---

W rzeczywistości GRZECH staje się tu tylko pretekstem do pokazania tego co jest „po drugiej stronie lustra”. Jest niczym autobiograficzna podróż w głąb siebie. Jest swego rodzaj próbą rozliczenia się z własną przeszłością, zamknięciem pewnego etapu w życiu by móc „iść dalej”. Projekt ten zrodził się w mojej głowie dawno temu. Jednak do tej pory świadomie przed nim „uciekałam”, odcinając się przede wszystkim od malowania a tym samym od jego realizacji. Bałam się, że obrazy te utrwalą zbyt namacalnie słowa i „myśli niewypowiedziane” i obnażą mnie z mojego JA. Malując ów cykl uświadomiłam sobie, że obraz to przede wszystkim interpretacja i każdy z Was, tak jak ja, może się do niego odnieść indywidualnie. Nie traktujmy więc go zbyt dosłownie ;)

A dlaczego akty kobiece? Bo ciało człowieka od dawna mnie fascynuje i urzeka swym pięknem – a tu staje się okazją do pokazania tego niejako w sposób bezpośredni i namacalny.pozdrawiam Ki :)

3 komentarze:

dziękujemy, że jesteś z nami :) - DT PC

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...